הזמן שלוקח להזמנות להיות מוכנות תלוי בסוג ההזמנה שאתם מזמינים.

 

הזמנות מעוצבות מראש מהקטלוג בדרך כלל יהיו מוכנות ואצלכם עד  כ-10 ימי עבודה לאחר ההזמנה הראשונית (כמובן אם אין עיכובים מיוחדים). 

 

הזמנות באיור אישי לוקחות זמן רב יותר, מכיוון שמדובר ביצירת הזמנה חדשה במיוחד בשבילכם. כדאי לקחת משהו כמו 3 שבועות עד חודש להזמנה באיור אישי, מאחר וזמן העבודה גם תלוי בעומס על הסטודיו. 

 

ניתן להזמין הזמנות דחופות במיוחד, אם מתאפשר מבחינת הסטודיו, בתוספת מחיר.

כאשר מזמינים הזמנות חתונה יש לקחת בחשבון שהכמות אינה צריכה להיות זהה לכמות המוזמנים לחתונה שלכם. מכיוון שרבים מהאורחים מגיעים בזוגות, משפחות וכו', מומלץ להזמין הזמנות בכמות של כ-70% ממספר האורחים הכללי שאתם מזמינים לחתונה.

 

קחו בחשבון שתמיד עדיף שיישארו כמה הזמנות ספייר מאשר שיווצר חוסר. הזמנה נוספת של כמות קטנה במידה וההזמנות אוזלות יקרה משמעותית, ויכולה להגיע למספר שקלים ליחידה.

 

אי לכך, עדיף להזמין כמות קצת יותר גדולה כדי להימנע מתשלום עודף לאחר מכן.  

מהי כמות ההזמנות שכדאי להזמין?

תהליך העבודה תלוי בסוג ההזמנה שאתם מזמינים.

 

הזמנות מעוצבות מראש מהקטלוג - ברגע שאתם מבצעים את ההזמנה אנחנו שולחים לכם מייל עם כל הפרטים שצריך כדי להתחיל לעבוד. לאחר קבלת הפרטים, ותוך יום-יומיים לכל היותר, אנחנו שולחים לכם גרסה להגהה ולאישור במייל. אם יש תיקונים אנחנו מבצעים בהקדם, ולאחר שאתם מאשרים את ההזמנה היא נשלחת לדפוס. הדפסה לוקחת כיומיים-שלושה, ולאחר מכן ניתן לבצע איסוף עצמאי מחיפה, או לקבל את ההזמנות בדואר שליחים (יום-יומיים). 

לתשומת לבכם, בהזמנות קטלוג ניתן לבצע עד 3 שינויים בעיצוב (צבע, גופן וכו'). כל שינוי נוסף יחויב בתוספת תשלום. 

 

הזמנות באיור אישי - ברגע שאתם מבצעים את ההזמנה, אנחנו שולחים לכם אימייל עם כל הפרטים שאנחנו צריכים כדי להתחיל לעבוד. לאחר כשבוע וחצי (תלוי בעומס) אנחנו שולחים לכם סקיצה או סקיצות ראשוניות, ומשם מתכתבים ומתקנים עד לקבלת אישור. לאחר שאתם מאשרים את ההזמנה היא נשלחת לדפוס. הדפסה לוקחת כיומיים-שלושה, ולאחר מכן ניתן לבצע איסוף עצמאי מחיפה, או לקבל את ההזמנות בדואר שליחים (יום-יומיים).

התשלום מתבצע מראש בתחילת העבודה.

 

במקרים בהם מדובר בהזמנה גדולה (מעל 1500 ש"ח) ניתן לפצל את התשלום ולשלם חצי מהסכום בתחילת העבודה, וחצי לאחר אישור ההזמנה ולפני ההורדה לדפוס.

 

 ניתן לשלם באמצעות העברה בנקאית, צ'ק, מזומן או כרטיס אשראי, PayPal או אפליקציית bit.

ישנם שלושה סוגי נייר עיקריים איתם אנו עובדים. הראשון הוא הנייר הסטנדרטי, הנקרא "נייר כרומו 300 גר'". זהו הנייר שרוב הזמנות החתונה בארץ מודפסות עליו. מדובר בנייר עבה יחסית, חלק, שסופג צבע בצורה מצוינת. הנייר הזה מומלץ בעיקר להזמנות מאויירות עם הרבה צבעים. 

 

סוג הנייר השני הוא "נייר פנינה", שהוא נייר יוקרתי יותר בעל מראה מבריק בנצנוץ פנינתי. זהו נייר מהודר שמשדר משהו יותר קלאסי, והוא מומלץ בעיקר להזמנות מינימליסטיות, בהן אין הרבה פרטים ברקע (כך שרואים את הטקסטורה של הנייר באופן הטוב ביותר). 

 

סוג הנייר השלישי נקרא "נייר טקסטורה" והוא בעצם נייר נטול עץ עם טקסטורה מאוד עדינה, קצת כמו נייר ממוחזר. נייר זה הוא נייר מט בצבע קרם עדין, ומאוד מתאים להזמנות בסגנון כפרי, וינטאג' וכו'. 

 

הבחירה בסוג נייר מסויים נובעת קודם כל מהתקציב, מאחר וניירות ה"פנינה" ו"טקסטורה"  יקרים יותר. בנוסף, זה תלוי בדגם ההזמנה שאתם בוחרים. מומלץ להתייעץ איתנו לגבי סוג הנייר - נשמח לעזור!

ישנם מספר גדלים סטנדרטיים להזמנות חתונה. הגדלים הנפוצים ביותר הם 12/17 ס"מ, 10/20 ס"מ או 15/15 ס"מ, אך כמובן שישנה אפשרות להדפיס (כמעט) בכל גודל אחר בו חפצה נפשכם.

 

כאשר מבצעים את ההזמנה יש לבדוק תחילה עם האולם מה גודל המעטפות שהאולם מספק לכם. זהו הגורם הכי חשוב שבעצם יקבע את גודל ההזמנה. 

 

כאשר תטיילו לכם ברחבי קטלוג ההזמנות תראו הזמנות בגדלים שונים. חשוב לדעת שאין בעיה להתאים (כמעט) כל הזמנה שאתם רואים בקטלוג לכל גודל אחר שתצטרכו. קחו בחשבון שהפרופורציות יכולות להיות שונות, אך ברוב המקרים זה עובד בסדר גמור.

מה גודל ההזמנה שכדאי להזמין?

מה סוג הנייר שכדאי להזמין?

כמה זמן זה לוקח?

מהו תהליך העבודה?

כיצד ומתי מתבצע התשלום?

מה כדאי לדעת כשמזמינים הזמנות חתונה?
FAQ - Wedding Invitations

ייתכן שינוי קל בגוון הצבעים של ההזמנה לאחר ההדפסה - הדבר נובע גם מכך שכאשר אתם רואים את ההזמנה על מסך המחשב / מכשיר נייד שלכם, יש הבדלים בתצוגות בין מכשירים שונים, ובנוסף, בבית הדפוס תתכן סטייה של עד 5% בגווני הצבע. בכל מקרה, התוצאה מאוד דומה לצבעים שאתם רואים ועדיין מובטחת לכם הזמנה צבעונית ונהדרת :)

 

בהזמנות עם מסגרת (כמו בקולקציית הוינטאג' למשל) תתכן סטייה של כ-2 מ"מ בין שני צידי ההזמנה, וקיימת אפשרות שהמסגרת לא תהיה ממורכזת באופן מדויק. 

ועוד קצת פרטים שכדאי לדעת

 linnica@linnica.com  054-5803954  !לשאלות נוספות - אנחנו כאן